Įmonės istorija

AB „Švenčionėlių grūdai“ istorija prasideda 1945m. kai Švenčionėliuose buvo įkurtas grūdų supirkimo punktas. Pastačius kombinuotųjų pašarų gamybos cechą (1964) pagrindinė įmonės veiklos kryptis nuo 1965m. tapo kombinuotųjų pašarų gamyba. Patogi geografinė padėtis (įmonė šalia stambaus Vilnius – Švenčionys - Daugpilis plento) sąlygojo tolimesnį įmonės plėtimą ir 1966, 1970 ir 1971 metais pastačius tris 30 tūkst. tonų bendros talpos elevatoriaus blokus, įmonė ne tik sandėliavo pašarų gamybai būtinas žaliavas, bet taip pat papildomai supirkdavo rugius bei salyklinius miežius, saugojo dalį valstybės rezervui skirtų maistinių grūdų. Bendrovei priklausiusiuose Švenčionėlių, Utenos bei Dūkšto grūdų priėmimo punktuose buvo superkama, paruošiama ir atkraunama į malūnus apie 14 tūkts. tonų rugių ir 2 tūkst. tonų salyklinių miežių. Įmonė supirkdavo ir realizuodavo savo produkciją Švenčionių, Ignalinos, Utenos, Molėtų, Zarasų, Rokiškio, Vilniaus ir Širvintų rajonuose, kuriuose turėjo pastovius ir ilgalaikius ryšius ir su grūdų augintojais, ir su pagamintos produkcijos vartotojais.

UAB „Maltosa“ buvo įsteigta 2001m. gruodžio mėnesį. 2002 metais buvo parengtas verslo planas „Grūdų perdirbimo įmonės perorientavimas salyklo gamybai“ ir pradėtas įmonės modernizavimas, o 2004metų pabaigoje jau pradėta salyklo gamyba. Nuo 2005 metų įmonė dirba pilnu pajėgumu.

Visą įmonė pilnai automatizuota, valdoma iš centrinio pulto. Esama programa kontroliuoja visų technologinių linijų darbą ir užtikrina gerą salyklo kokybę. Produkcijos kokybės kontrolės užtikrinimui rekonstruota ir sukomplektuota moderni įmonės laboratorija. Be šiuolaikinių kokybės analizės prietaisų sumontuota ir mikrosalyklinė, kuri leidžia analizuoti ir programuoti būsimą technologinį procesą ir sudaro galimybę gaminti aukštos kokybės produkciją iš skirtingų veislių salyklinių miežių.

Aukštos kokybės salyklo gamybos pagrindas – reikiamos kokybės salykliniai miežiai, kuriuos pagal sutartis teikia Lietuvos grūdų augintojai. Salyklinius miežius mums augina Švenčionių, Ignalinos, Biržų, Joniškio, Panevėžio, Kupiškio rajonų ūkininkai. Sudaromos palankios sutarties sąlygos su žemdirbiais, pateikiama sėkla ir trąšos, o lėšos išskaičiuojamos tik galutiniai atsiskaitant už supirktus grūdus.

Užsienyje didžiausią paklausą turi karamelinis salyklas. Pagal aludarių poreikius gaminame skirtingų spalvų salyklą: nuo 30 iki 350 EBC . Mūsų įmonė eksportuoja bemaž visą (95proc. ) šios rūšies salyklą. Karamelinis salyklas pasiekia Latvijos, Estijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos rinkas.

UAB „Maltosa“   -   Slėnio 9A, Švenčionėliai   -   info@maltosa.lt